Blog

iOS 12 Beta Kurulumu

Merhaba, Apple severler. Bildiğimiz üzere geçen günler de Apple düzenlemiş olduğu WWDC 2018 etkinliğinde iOS 12, macOS Mojave, tvOS 12 ve watchOS 5 sürümlerini tanıttı ve geliştiriciler için beta versiyonlarını yayınladı.

Google AMP Nedir?

Google yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Web sitesi sahiplerinin bu yenilikleri takip etmesi web sitesi aramalarında ve web site hızları konusunda son derece önemlidir.

2018 Web Tasarım Trendleri

Kaliteli bir web tasarıma sahip olmak, sizi bulunduğunuz alanda başarıya ulaştıracak en önemli etkenler arasında yer alır. Bunun için tasarımınız bulunduğunuz sektöre uygun olmalı ve sizi anlatmalıdır.

Bootstrap Nedir ?

Bootstrap websiteleri ve web uygulamalari olusturmak için gelistirilen ücretsiz ve açik kaynak bir CSS (framework) çatisidir.

Website Tasarımı Sektörüne 2018 Model Önerilerimiz

Web tasarım sektörüne 2018'e dair önerilerimizi açıkladığımız bu makalede; hedef kitle, web tasarım trendi, renkler, fontlar ve mobil website tasarımı konularına kabaca değindik. 2018'de web sitesi tasarımı konusuna ışık tutmaya çalışacağımız yılın ilk makalesi karşınızda

Vücut saatinizi Kontrol Altına Alın

Daha iyi uyuyun, yenilenmiş uyanın. Sloganıyla piyasada yer etmeye hazırlanan Circadia uyku analizine dayalı ışık kullanarak vücut saatinizi yeniden ayarlayıp canlandırmak için dünyanın ilk komple çözüm projesini sunduğunu iddia ediyor.

Basit Bir Tasarım Oluşturmak İçin 7 Kural

Çoğu grafik tasarımcısı kariyerinin başlarında minimalizm hakkında bilgi edinebilir. Peki bunu nasıl yaparsınız? Basit bir tasarım oluşturmak düşündüğünüzden biraz daha karmaşıktır. Burada, karışıklığı ortadan kaldırmanıza ve güzel şekilde basit bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olacak yedi kural var.

PHP'de Değişken Tanımlama ve Kullanımı

Php açık kaynak olarak geliştirilen, ücretsiz, html içine yazılabilen bir betik dilidir. Php’yi diğer tüm yazılım dillerinden ayıran en önemli kısmı belki de değişkenlerdir. Bunun sebebine makalenin devamında değineceğim.

Web İçerik Yönetim Sistemi’nin Önemi (WİYS)

İçerik yönetim sistemi (Content Management System ‘CMS’) gayet kapsamlı bir alan olmasına karşın bir o kadar da son kullanıcının işini kolaylaştıran sistemler bütününün görünen parçasıdır.

Cinemagraph’lar Web Sitelerinde Kullanılsın

Kevin Burg ve Jamie Beck Sinema ve Grafik kelimelerinin birleşiminden oluşan ismi ile "Cinemagrahp" adında yeni bir teknik geliştirip 2011 yılında kendi modalarını yaratmış oldular.

Web Tasarım Sektöründe 2016 Yılı Böyle Geçti

Web sitesi tasarımının da modası olur mu demeyin, hızımıza yetişmek için bu alanında süreklideğişime ve yeniliğe ihtiyacı oluyor, yani olması gerektiği gibi günümüze vetrendlere paralel şekilde tasarımlar yapılmaya devam ediyor. Her döneminkendini anlatma biçimi değişiyor. Kendinizle birlikte Web sitenizi deyeniliyorsunuz tıpkı bir kartvizit gibi. Aşağıda sıralanan örnekler gelecek yıl için de ip uçları içeriyor.

Web Sitesi Tasarımı İçin İp Uçları

Bir web sitesi tasarlamak onu yayına sokmak ve sonra ziyaretçi toplamak bunlar gerçekten harika şeyler ancak bunlardan önce yalnız başınıza oturup bir tasarım düşünmeniz gerekiyor. Sade yalın ve çekici bir tasarım mı? Yoksa ben buradayım diyen iddialı bir yapı mı? Bize soracak olursanız her zaman sadelikten yanayızdır.

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır ?

Bugün için artık pek çok yeni teknolojik araç sayesinde internet ile ilgili uygulamalar konusunda çok sayıda alternatif çözüm seçeneğine sahibiz. Bu nedenle web sitesi tasarımı nasıl olmalı sorusuna verilecek cevapların uygulanabilmesi pek fazla zor değildir.

Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı ?

Bir süredir özellikle akıllı telefonların yaşadığı devrim sonrası proje toplantılarının ilk cümlesi “Mobile First” yani “Önce Mobil”. Peki web siteleri neden mobil uyumlu olmalı? İster E-Ticaret sitesi, ister blog, ister kurumsal bir site sahibi olun bugünlerde en öncelikli ihtiyacınız sitenzin mobil uyumlu olması. Mobil uyumlu responsive ya da diğer bir deyişle duyarlı siteler neden eskisinden daha fazla önem teşkil ediyor birlikte kısaca göz atalım.

Mobil Tasarım Hasan Yalçın

Üstad Hasan Yalçın'ın mobil tasarım ile ilgili görüşleri. Nereden geldik ? Neredeyiz ? Nereye gidiyoruz ? sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

HTML5 & CSS3 Kavramlarının Önemi

Hyper Text Markup Language kelimelerinin kısaltılmışı olan HTML' nin Türkçe açılımı ise Zengin Metin İşaretleme Dili'dir. HTML dilinin son sürümü olan HTML5, bu dilin yayınlanan ve halen de yapım sürecinde bulunan son sürümüdür. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet sitelerindeki ihtiyaçların karşılanamamasından dolayı HTML5 standardı geliştirilmiştir.

E-Ticaret Projeleri ile Kısa Sürede Yüksek Kazanca Ulaşın

İnternet ve internetin getirdiği yan teknolojilerin günlük hayatın her alanında ve neredeyse yaş sosyal ve yaş grubundan kişi tarafından tecrübe edilmeye başlanması, ticaret hayatının da bu dijital dünyaya transfer olarak aktif çalışmalara başlanmasına imkan vermiş durumda.

Profesyonel Bir Kurumsal Web Sitesi ile İş Hayatınızdaki Prestijinizi Arttırın

Teknoloji dünyasının gelişimi günümüzden on beş ilâ yirmi sene öncesinde yalnızca belirli bir kitleye hitap ederken, günümüzde internet başta olmak üzere tüm ileri düzey imkanların gerek bireysel gerekse iş hayatı içerisinde aktif olarak kullanılmaya başlaması, temel zevk ve ihtiyaçları ne olursa olsun tüm bireyleri ve tüm çalışma alanlarındaki firmaları ilgilendirir konuma gelmiş durumda.

Uygun Web Sitesi Tasarımı ile Ziyaretçi Sayınızı Doruğa Çıkartın

İnternetin sınırlı bir yaş ve sosyal grup tarafından kullanıldığı günler oldukça geride kalmışken, söz konusu teknolojinin yalnızca basit bir eğlence ve iletişim aracı olmaktan çıkarak hayatın tartışmasız her alanında tercih edildiği açık biçimde ortadadır. Gerek sabit ve dizüstü bilgisayarlar gerekse de akıllı telefon, tablet ve benzeri mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla giriş sağlanabilinen internet ortamında pek çok irili ufaklı yazılım ve uygulamayı tecrübe etmek mümkünken, en çok zaman geçirilen ve birebir tecrübe edilebilinen ortamlar ise web siteleridir.

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarımında birden fazla faktör fiyatlandırma üzerinde etkili olmakla birlikte en önemli etken zamandır. Proje şekillenmeye başlarken alıcının istekleri doğrultusunda; yani tasarımın arayüzünden (dış görünüm) kodlanmasına, kontrol panel (kullanıcının içerik yönetimi hakimiyetine sahip olabilmesi için hazırlanan, basitleştirilmiş yönetim sayfası) hazırlanmasından, içerik stili ayarlamak kısmına kadar ince detay gerektiren işlemler dahil olmak üzere harcanan emeğin yanı sıra harcanan zamanın web tasarımı fiyatlandırılması hususunda ilk sırada olduğunu bilmek gerekir.

Mobil Uyumlu ( Responsive ) Web Sitesi Tasarımı

İnternet teknolojisinin aktif olarak kullanılmaya başlandığı doksanlı yılların sonlarında hali hazırda son derece kısıtlı sayıda bulunan web sitelerinde tasarım detaylarından çok içerik zenginliği ve sık aralıklar ile gerek yetkililer gerekse de kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen güncellemeler ön plana koyulurken, günümüzde ise söz konusu niteliklerin yanı sıra ziyaretçileri sayfalara girişlerinde bir anda etkilemeyi başaran ve bu sayede alternatif adreslere yönelmeden vaktini o sayfada geçirmesini sağlayan tasarımlar ön plana çıkmış durumda.

Web Tasarım

Tasarım Kutusu yaratıcı ve etkili kurumsal tasarımlarıyla 2004 yılından beri işletmelere profesyonel bir imaj oluşturmaya yardımcı olmuş bir tasarım Ajansıdır. Yaratıcı ve zeki sonuçların etrafında, Tasarım Kutusu müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklanmış ve kesinlikle onların başarısı üzerinde büyük rol oynamıştır. Uzmanlaşan, ancak bunlarla sınırlı kalmayan, müşterilerine kurumsal kimlik yoluyla markalaşma, mevcut reklam ve tanınmışlık üzerinden çok daha fazla gelir ve geri dönüş elde etmelerini sağlamış, aynı zamanda müşterilerine tamamen yeni bir kurumsal kimlik geliştirmiştir. Tasarım Kutusu rekabet üzerinde yükselmeye inşa edilmiş bir marka yaratmak için iş sahipleri ile çalışır. Size de kurumsal bir web sitesi, reklam fikirleri, grafik tasarımları ya da Kurumsal Kimlik Çalışması gerekebilir. Belki bazı sorularınız var ve 10 yıllık Tasarım Kutusu uzmanlarının tavsiyelerine gerçekten ihtiyacınız var. Tasarım Kutusu’nda 10 yıldır tüm müşterilere, her zaman dürüst, özel ve bireyselleştirilmiş hizmete özen gösterilmiştir. Zaman kaybetmeden sizleri de Tasarım Kutusu’nun tecrübelerinden faydalanmanız için ofisimize bekliyoruz.

Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi tasarımı günümüzün vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır. Web tasarım, web sitesi tasarımı terimleri son yıllarda iyice hayatımızda yer almaya başladı. Bununla birlikte tablet, telefon vb. cihazların günlük yaşantımıza girmesiyle birlikte responsive web tasarımda önem kazanmaya başladı. Responsive web tasarımın ne olduğu ile ilgili detaylı bilgiyi başka bir yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz?