E-Ticareti Evden Yapanlara Vergi Muafiyeti

E-Ticareti Evden Yapanlara Vergi Muafiyeti

E-Ticareti Evden Yapanlara Vergi Muafiyeti

Evden e-ticaret yapanlara vergi desteği geliyor. Çıkarılacak yasadan sonra, evden e-ticaret yapan vatandaşlar vergiden muaf olabilecekler. E-ticaret (web sitesi tasarımı, uygulama, sosyal medya vs.) siteleri üzerinden elde ettikleri gelirin 30.000TL’si vergiden muaf tutulacak.

Krize bir çözüm arayşında olan hükümet yetkilileri, ekonomide rahatlama amacıyla TBMM vergi alanında desteklerin bulunduğu yeni torba yasayı Meclis’ten geçirdi.

Yasanın sadece ev hanımlarını kapsadığını iddia eden eleştirilere de TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç ise şöyle cevap verdi:

“Zaten esnaf muafiyeti kapsamında KDV yok. Orada herhangi bir tavan da yok, bu devam ediyor. Bu 30 bin lira tavanı yukarıya çekilebilirdi biraz daha. Önümüzdeki sene bu madde tekrar önümüze gelir, 60 bin liraya ya da 70 bin liraya çıkarma noktasında adım atılır. ‘Ev hanımı’ mıdır, ‘ev kadını’ mıdır, ‘ev erkeği’ midir, ‘ev beyi’ midir? Burada maddenin aslına baktığınızda evde kalan, başka iş yapmayan erkek ya da kadın hiç fark etmiyor, herkesin faydalanabildiği bir muafiyettir.”

Diğer Makalelerimize Göz Atın

Web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz?