Google’ın Yeni Bulut Depolama Servisi Google One

Google’ın Yeni Bulut Depolama Servisi Google One

Google’ın Yeni Bulut Depolama Servisi Google One

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık hepimiz hemen hemen bütün dosyalarımızı fiziksel depolamak yerine bulut depolama yollarını tercih ediyoruz.

Tasarım Kutusu olarak hazırlamış olduğumuz web sitesi tasarımı ve yazılımlarımızı fiziksel depolama yanında bulut ortamında da yedeklemeyi tercih ediyoruz. Bu bulut depolamalarda en çok tercih edilen ya da bilinen servisleri sayacak olursak; Dropbox, Google Drive, Box, Microsoft One Drive, vb. gibi çeşitli kuruluşları sıralayabiliriz.

Google, Google Drive adını verdiği servisini artık Google One ve Google Drive olarak iki farklı servis olarak sunmaya başlayacak. Bildiğiniz üzere Google Drive hem ücretli hem de ücretsiz olarak servis sunan bir bulut depolama servisiydi. Ücretsiz olarak belirli bir büyüklükte kullanabileceğiniz depolama alanınızı ücretini vererek daha geniş bir alana sahip olabiliyordunuz.

Eğer ücretsiz hizmetini kullanıyorsanız Google Drive üzerinden kullanmaya devam edeceksiniz. Fakat bundan sonra tüm ücretli Google Drive kullanıcıları otomatik olarak Google One adı verilen yeni depolama servisini kullanmaya başlayacaklar.

Google One’ın Fiyat ve Özellikleri

Google One, Google Drive’a göre daha geniş depolama alanları sunmaya başlayacak. İhtiyaca göre 100 GB’dan 30 TB’a kadar geniş bir depolama alanı hizmeti sunacak. Eğer önceden Google Drive için ödeme yaptıysanız Google sizi otomatik olarak Google One hizmetine geçiş yapmanızı sağlayacak.

Google One için şimdilik belirlenen fiyatlara bakacak olursak;

  • 100 GB kapasite aylık 1.99 $
  • 200 GB kapasite aylık 2.99 $
  • 2 TB kapasite aylık 9.99 $
  • 20 TB kapasite aylık 199,99 $
  • 30 TB kapasite aylık 299,99 $

olarak açıklandı.

Google One sahibi kullanıcılar almış olduğu hizmeti 5 aile üyesi paylaşabilecek. Yani almış olduğunuz hesabı aile ya da arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Şimdilik sadece ABD kullanıcılarına sunulacak olan Google One’ın yıl sonuna kadar tüm Google kullanıcılarına global olarak hizmet vermesi bekleniyor.

Diğer Makalelerimize Göz Atın

Web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz?