Kablosuz Şarj Teknolojisi

Kablosuz Şarj Teknolojisi

Kablosuz Şarj Teknolojisi

Hareket halindeyken de kablosuz olarak tıpkı Wi-Fi teknolojisi gibi cihazları şarj etmek mümkün hale geliyor.Akıllı telefonlar, tabletler, taşınabilir bilgisayarlar, akıllı saatler derken sürekli kullanım halinde olduğumuz cihazların yerli yersiz şarjlarının bitmesi acil durumlarda olduğu gibi iş yaşamında da zor anlara neden oluyor ve dolayısıyla aslında ciddi zaman kayıpları yaşatıyor. 

Bu sorunu akıllı telefonlarda bir nebze de olsa çözen Powerbank’lerden sonra hareket halindeyken de kablosuz olarak cihazların şarj olmasını sağlayan teknolojiyi sunan Cota tüm şarj edilebilir cihazları aynı anda şarj edebilme olanağının da müjdesini veriyor. Uzaktan kumanda, elektrikli diş fırçası vs. gibi aletlerinde kullanımında artık pilleri değiştirmeyin diyerek şarj edilebileceğini söylüyor. Kısacası Cota kumanda pillerini de şarj edebilecek pil yenileme derdi de bu sayede sona erecek gibi görünüyor. Kablosuz internet mantığıyla çalışan Cota’nın kablosuz şarj sistemi mobil uygulama aracılığıyla da takip edilebiliyor ve anlık olarak şarj ettiği cihazları listeleyebiliyor şekilde bir kontrol sistemi sağlıyor. 

Cota güç alıcısı küçücük bir çip olarak tasarlanmış dolayısıyla tüm cihazlara kolaylıkla entegre edilebilir şekilde kullanıma hazır. 

Akıllı telefonlar için alıcı olarak kullanılmak üzere bir telefon kılıfı tasarlanmış. Yani kılıfı telefona taktığınızda uzaktan şarj olabilir hale geliyor. 


Diğer Makalelerimize Göz Atın

Web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz?