ON DÖRT BÜYÜK İKRAMİYE VE STEFAN MANDEL

ON DÖRT BÜYÜK İKRAMİYE VE STEFAN MANDEL

ON DÖRT BÜYÜK İKRAMİYE VE STEFAN MANDEL

Kahramanımızın adı Stefan Mandel. Kendisi tamamen kendi geliştirdiği formül sayesinde bugüne dek farklı ülkelerde loto oynayarak büyük ikramiyeyi tam 14 kez kazanmış bir “Dahi.” Stefan Mandel yakın zamanda da başarısının sırrı olan 6 maddeyi açıkladı.

Matematikçi Stefan Mandel, kendi geliştirdiği formül sayesinde farklı ülkelerde loto oynadı ve 14 büyük ikramiye kazandı.

Romanya ve Avustralya vatandaşı Stefan Mandel, her loto çekilişinde kendi belirlediği 6 koşulun sağlanması durumunda 6 büyük ikramiyeden 5'inin kazanılmasının mümkün olduğunu söylüyor.

İşte o formül:

Mandel'in ikramiyenin kazanılması için kendi belirlediği koşullar:

  • Öncelikle lotodaki tüm kombinasyonların sayısını hesaplayın. Mesela Milli Piyango tarafından düzenlenen Süper Loto'da 13 milyon 983 bin 816 kombinasyon var.
  • İkinci koşul ise büyük ikramiye tutarının, toplam kombinasyonların 3 katının üzerine çıktığı anı beklemek. Türkiye'de bu yöntemi uygulamak isterseniz, ikramiyenin 42 milyon TL'nin üzerine çıkmasını beklemeniz gerekiyor.
  • Formülün bir diğer koşulu her kombinasyon için para yatıracak bir yatırımcı bulmak. Mandel daha önce bir loto için 2500'ün üzerinde yatırımcı bulmuş.
  • Stefan Mandel eğer yeterli sayıda yatırımcı bulunursa tüm kombinasyonlara oynanması gerektiğini söylüyor.
  • Sonra da tüm kuponları (yani milyonlarca kuponu) götürüp, büyük ikramiyeyi alma sırası geliyor
  • Matematikçinin formülünün son aşaması ise, yatırımcılara paralarını geri ödemek.

Mandel, nasıl bir kâr oranı teklif ettiğini açıklamasa da 1987 yılında kazandığı 1.3 milyon dolarlık büyük ikramiyede yatırımcılara 1.2 milyon doların üzerinde ödeme yapmış. Stefan Mandel, bu modelle 6 büyük ikramiyeden 5'inin kazanılabileceğini savunuyor.

Diğer Makalelerimize Göz Atın

Web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz?