Vücut saatinizi Kontrol Altına Alın

Vücut saatinizi Kontrol Altına Alın

Vücut saatinizi Kontrol Altına Alın

Özellikle bizim gibi web sitesi tasarımı ve yazılım ile ilgilenenler için ideal. Daha iyi uyuyun, yenilenmiş uyanın. Sloganıyla piyasada yer etmeye hazırlanan Circadia uyku analizine dayalı ışık kullanarak vücut saatinizi yeniden ayarlayıp canlandırmak için dünyanın ilk komple çözüm projesini sunduğunu iddia ediyor.

Işığın biyolojik saatimiz üzerindeki etkilerini anlatmak adına, halen Kickstarter’da fonlanmaya devam eden kampanyası için yaptığı açıklama şu şekilde devam ediyor;

Karanlıkta ve yağmur yağarken neden kasvetli ve neden güneşli bir günde mutlu olduğumuzu merak ettiniz mi? Cevabı burada: Işık

Işık, sirkadiyen ritim olarak da bilinen iç vücut saatimizi etkiler. Eşzamanlı ilerlemeyen bir iç saat, uyku güçlüğüne, sabahları uyanıkken uyumaya ve iş yerinde bitkin hissetmeye neden olur.

Circadia, iç vücut saatinizi gece- gündüz döngüsü ile ışığı kullanarak yeniden senkronize etmek için özel bir çözümdür.

Circadia sistemi şunları içerir:

  • Circadia Sleep Tracker: Dünyanın ilk temassız uyku monitörü. 
  • Circadia Lambası: vücudunuzun saatini ayarlamak için taşınabilir bir terapi ışığı.
  • Circadia Uyku App: Tescilli yazılım kişiselleştirilmiş ışık terapisi programını oluşturur senin nasıl uyuduğuna dayalı olarak.

İzleyiciye yerleştirilen son teknoloji ürünü algılama teknolojisi, yatak odasında klinik dereceli uyku verilerini toplayabilir.Bu veriler, Circadia sisteminin eşsiz doğruluk ve ayrıntıyla uykunuzu analiz etmesini ve bunları 8 feet yani 2.43m uzaktan ölçmesini sağlar.

Kalp hızı, solunum ve vücut hareketi verileri Circadia’nın klinik hassasiyetle uykunuzu analiz etmesine olanak tanır.

Uyku İzleyici, kalp atış hızınızı, solunum hızınızı ve vücut hareketinizi uyku laboratuvarında test edilen % 98 doğrulukla izler. Daha sonra öğrenme algoritmalarını kullanarak uyku aşamalarını tahmin etmek için bu bilgiyi kullanır.

Sistem, uykunuzdan gelen bilgileri, günlük konsantrasyon ve performans üzerindeki etkisini tahmin eden vücut saati modelini oluşturmak için kullanır.

Tescilli algoritmalar aynı zamanda iç vücut saatinizin duvar saatiyle ne kadar uyumsuz olduğunu hesaplar.

Özel algoritmalar vücut saatinizin duvar saatinizle ne kadar senkronize olduğunu ya da olmadığını gösterir.

Circadia uyku ortamınızı analiz eder ve uyku kaliteniz ile yatak odanızın çevresi arasındaki korelasyonu inceler. Hangi oda sıcaklığının en hızlı uykuya dalmasına yardım ettiğinizi ve hangi sıcaklıkta en iyi uyandığımızı analiz eder.

Sıcaklık, nem, ortam ışığı ve ses sensörleri, yatak odasındaki koşulları tespit eder.

En iyi uyanma sürenizi belirlemek için, entegre alarm, mevcut uyku döngüsünü istediğiniz uyandırma süresine eşzamanlı olarak haritalandırır.

Uyanma sürecinizi güçlendirmek için Circadia, en doğal uyandırma seçeneklerinden ikisini de sigortalar:

1. Işık: Yerleşik bir şafak simüle uyandırma ışığı, doğal olarak uyanmanıza yardımcı olmak için ideal uyandırma zamanından 15-30 dakika önce tetiklenir.

2. Ses: Özelleştirilebilir bir sesli alarm; favori Spotify parçanız, kuş cıvıl cıvıltıları, dijital bir radyo istasyonu veya klasik müzik gibi rahatlatıcı melodileri, en sevdiğiniz uyandırma seslerini ayarlamanızı sağlar.

Ve son olarak Circadia Akıllı Lamba

Circadia Akıllı Lamba, gün boyunca vücut saatinizi yeniden senkronize etmek için NASA'dan esinlenen dinamik aydınlatma teknolojisini kullanan dünyanın ilk taşınabilir akıllı terapi lambasıdır.

Vücudunuzun saatini yeniden ayarlamak için kişiselleştirilmiş ışık tedavisi programı

Uykudaki verilerle Circadia, uyandığınız andan itibaren kişiselleştirilmiş bir ışık terapisi programı yaratır. Uyanmanızın ardından sadece 20 dakikalık maruz kalma ile, gün boyunca ısınmanızı ve bizi uyuşuklaştıran hormonu melatonin ile baskı altına almanızı sağlar. 

Circadia Akıllı Lamba, gün boyunca performansınızı artırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dinamik aydınlatma teknolojisi, Akıllı Lamba'nın gün boyunca bir "görsel kafein" atışıyla size yardımcı olmasını sağlar ve Geceyarısı çalışmanız gerektiğinde gece boyunca güç sağlar.

Evet, yanlış okumuyorsunuz Circadia neredeyse vücut saatinin tamamının kontrolünü elinize alabilmeyi vadediyor. Jetlag moduyla seyahat öncesi, seyahat sırasında ve sonrasında vücut saatinizi ayarlayabiliyorsunuz diyor.

Özetlemek gerekirse bir uyku izleyici monitör, bir ışık terapisi monitörü ve verilerin analizini raporlayıp size sunan ve hatta ayarlayarak kontrol altında tutabileceğiniz vücut saati senkronize uygulaması ile birlikte sunulan bu kişisel uyku düzenleyici ve dolayısı ile enerji kontrolü ile daha sağlıklı şekilde ayakta kalabilmenizi sağlayacak olan bu teknolojik proje, sıralanan bunca şeyi gerçekleştirebiliyorsa günümüz şartlarında ilaç gibi gelebilir.

 Hızla bozulan saatler ve daha çok çalışma hatta düzensizlikler içinde kendimizi unuttuğumuz şu günlerde yetmeyen zaman şikayetleri, uykusuzluk, yeterince dinlenememe, stres herkesin sorunu olmuş durumda iken böyle bir girişim kaçınılmazdı. Belki şimdi değil ama yakın gelecekte çok büyük bir kitlenin Circadia kullanıcısı olması beklenebilir.

Diğer Makalelerimize Göz Atın

Web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz?